Nihan SEÇAL

Yönetici Koçu, Eğitim Danışmanı, Koç Köpekler Projesinin Yaratıcısı

 

1979 yılında Akhisar’da doğan Nihan Seçal, 2002 yılında Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik bölümünden mezun oldu.

Profesyonel hayata, üniversite hayatı devam ederken 2000 – 2003 yılları arasında T. Garanti Bankası Ödeme Sistemleri bünyesinde Uzman Satış Temsilcisi olarak başladı.

2003 – 2005 yılları arasında IPSOS Kmg Pazarlama Araştırmaları şirketinde, RIAK ve Reklamverenler Derneği adına reklam stratejilerinin doğru değerlendirilebilmesi ve inanılır ölçüm sistemi geliştirmek için kurulan “Türkiye Radyo Ölçüm Sistemi Projesi” ni, İş Geliştirme & Proje Müdürü olarak yönetti. Bunun yanı sıra “Türkiye Radyo Ölçüm Sistemi Projesi” ile ilgili olarak radyo kanalları yöneticileri ile radyo reklamı satın alma ajanslarından yetkili kişilere sistemle ilgili eğitimler verdi. Projenin mevcut sürekliliği dışında radyo paneli ile tüketim panelini çaprazlayarak gerçek satın almaların radyo dinlenirliği olarak özel bir proje geliştirdi, bunu ulusal kanallara uyarladı ve projesi Marketing Türkiye’de ek olarak yayınlandı.

2005 – 2006 yılları arasında kariyerine Doğan Radyolar Grubu’nda Ar-ge Müdürü olarak devam etti. Burada sektördeki diğer radyo kanallarının rakip analizleri, Doğan Grubu Radyo Kanallarının sektördeki durumunu pozisyonlamak, satış ve br fiyat artışlarını gözeten stratejiler üretti.

2006-2012 yılları arasında Digiturk’te Reklam Satış Direktörü olarak çalıştı. Platformun tüm kanallarında spot ve özel proje satışlarını yönetti. Extra projeler çıkararak, yeni stratejilerle sektörlerinde standardın üstünde büyümeler sağladı. 2012 yılında Digital Pazarlama’nın önemini görerek “Digital Pazarlama İletişimi Sertifika Programı”’nı tamamladı.