Ara
  • Nihan Seçal

Değişmeyen Tek Şey DEĞİŞİM!


Değişim, değişmeyen tek şeydir bu dünyada! Ve DOĞA sürekli değişim içindedir. Değişime de ayak uydurur, yaşamanın bir yolunu bulur… Çok görmüşüzdür beton asfaltlardan çıkan çiçekleri:)


Bazen yaşam üzerime bir asfalt döker, bazen bizim kendi alışkanlık ve bağımlılıklarımız. Olan ne olursa olsun çiçek açmanın bir yolunu bulmalıyız. Bu yüzden konfor alanlarımızın dışına çıkmamız, farklı bakış açıları keşfetmemiz için değişimi nasıl kucakladığımız çok önemlidir.


Çoğu zaman tekrarlanan davranışlarımızdan doğan sorunları kabul etmemiz zaman alır, ta ki büyük yaralar alana kadar ya da yol bitene kadar…


1 yıl ortalama 365 gün… Her günü aynı şeyler yaparak da geçirebilirsiniz! Ya da davranışlarınızda %1’lik istikrarlı ve sürekli hale gelmiş pozitif bir değişimle 38 katı bir etki ve değişim yaratabilirsiniz. Bunu işimize yaramayan alışkanlık ya da bağımlılıklarımızda yapabildiğimizi hayal edebiliyor musunuz?


Ufak bir adım bile kümülatif hale geldiğinde büyük bir değişimin kapısını açıyor, tabi biz hazır ve kararlı isek.


Koç Köpekler olarak hep söylüyoruz. Yavaş yavaş koş ama durma… İLERLE…


İlerlemek için de DEĞİŞİMi kucaklayın. Düşündüğünüzden daha eğlenceli, yeter ki direnmeyi bırakın, öğrenen olun ve zevk alın:)

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör